Part 2 : Sabtu, 19/12/20099.00 am : semua baru bangkit dari pengsan walaupun tuan rumah dah gerak pukul 5 pagi.. hahaha.. bersiap utk meronda-ronda dan membuat onar di bandar JB
10.30 am : destinasi pertama, Plaza Angsana Skudai. aku ngan fitri lepak2 kat sini, payed ngan salangtm pulak pegi round2 bandar.
12.30 pm : lepak2 skali lagi kat Danga Bay, tapi hujan renyai2 so kami just lepak2 bawah khemah.
1.00 pm : redah hujan untuk ke kenduri kahwin kawan salangtm di taman tebrau perdana. masih hujan renyai2..
3.00 pm : aku, fitri ngan payed cabut balik, salangtm pulak masih lepak2 kat rumah pengantin.
4.00 pm : lepak2 kat umah fitri tunggu salangtm balik, takleh keluar sebab hujan belum reda. akhirnya sorang-sorang pengsan.. hahaha..
6.30 pm : bergerak ke bandar JB lagi sekali untuk sesi mengibarkan banner TLRC.
7.30 pm : mula bergerak ke Melaka melalui lebuhraya PLUS, kelajuan purata 120-130km/h sahaja.
9.00 pm : berhenti rehat + refuel + solat di R&R Machap. sempat jumpa ngan grup vespa yg otw ke kluang. pukul 11 malam sambung perjalanan..
12.00 am : tiba di R&R Pagoh, sebab masing-masing mengantuk maka berhenti rehat + tido seketika selepas refuel. bangun2 je dari tido kena interview dgn polis peronda lebuhraya. hahaha
2.00 am : tiba di Exit Ayer Keroh selepas setengah jam meroket
3.15 am : akhirnya tiba di tempat penginapan iaitu Maskadri Homestay selepas sesat lebih sejam
sampai2 je makanan dah sedia, melantak dulu sebelum pengsan lagi.. hahaha
Part 3 : Ahad, 20/12/20097.00 am : bangun dari tido, solat dan berkemas utk pulang.
9.00 am : sesi fotografi kemudian bergerak ke kedai makan utk breakfast.
10.30 am : singgah refuel di Shell Ayer Keroh. salangtm bersama 2 orang lagi berpecah daripada konvoi dan menuju ke KL. kemudian meneruskan perjalanan pulang melalui Ayer Keroh - Tangkak - Buloh Kasap - Segamat.
1.30 pm : berhenti rehat + makan + solat + refuel di R&R Muadzam Shah dalam hujan..
3.00 pm : meneruskan perjalanan ke Kuantan sambil diescort oleh kereta peronda polis.. hujan lebat sepanjang perjalanan tp konvoi tidak berhenti.
4.15 pm : berhenti refuel lagi di Shell Kuantan. kemudian sambung lagi perjalanan ke Kemaman, masih disimbah hujan lebat sepanjang perjalanan
5.30 pm : tiba di Shell Chukai dan berhenti refuel. kenderaan pengiring berpecah daripada konvoi kerana terpaksa menghantar mekanik pulang ke P.Pinang. kat sini ada orang kena sound dengan attendan pam sbb hisap rokok
7.30 pm : berhenti solat di Masjid Kuala Abang. kemudian meneruskan perjalanan pada jam 8.30 malam, dan kuda-kuda dipaksa bekerja keras ke tahap maksimum
9.00 pm : akhirnya selamat tiba di Medan Selera Batu Buruk, makan malam sudah tersedia. sesi bersalaman sebelum masing-masing pulang ke rumah..
tamat sudah laporan hamba.. kita nantikan gambar2 dari salangtm dan payed (digicam aku ada dgn dia
) .
jutaan terima kasih buat Terengganu Elegan Community (TEC) atas kesudian menjemput TLRC untuk menyertai Kembara Jelajah Selatan TEC 2009. untuk makluman, konvoi ini mendapat sponsor daripada Givi (safety vest dan cap), syarikat MForce (pengedar skuter SYM - sponsor kenderaan pengiring + mekanik + makan malam) dan individu perseorangan.